:: Podium wywalczone na śniegu
Wiadomość dodana przez: Patryk Hobgarski (2015-02-03 13:32:41)

Najlepsi narciarze i snowboardziści spotkali się w Karpaczu na stoku narciarskim "Pod Wangiem", aby rywalizować indywidualnie i drużynowo o tytuł Mistrza Powiatu Jeleniogórskiego w Narciarstwie Alpejskim
i Snowboardzie. Kolejny raz, nasi uczniowie udowodnili, że potrafią wywalczyć miejsce na podium w sportach zimowych.

W rywalizacji szkół gimnazjalnych udział wzięły szkoły z Karpacza, Szklarskiej Poręby, Sosnówki, Łomnicy, Starej Kamienicy i Kowar.
Zawodniczki i zawodnicy mieli do pokonania trasę slalomu przygotowaną przez Zbigniewa Pleśniarskiego.

W kategorii dziewcząt reprezentowały nas trzy zawodniczki: Sandra Frątczak, Julia Michalik oraz Kornelia Suczyńska. Najszybciej z nich trasę slalomu pokonała Julia, która zajęła ostatecznie dziewiąte miejsce. Dziesiąta była Kornelia, a szesnasta Sandra. Łączne czasy przejazdu dziewczyn pozwoliły im zająć III miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Klasyfikacja drużynowa dziewcząt:
1 miejsce Karpacz
2 miejsce Szklarska Poręba
3 miejsce Kowary
4 miejsce Łomnica
5 miejsce Sosnówka
W konkurencji snowboard reprezentowała nas Kornelia Suczyńska. Niestety drobne problemy na trasie slalomu uniemożliwiły jej zajęcie miejsca na podium. Ostatecznie Kornelia została sklasyfikowana na 8 miejscu.

W kategorii chłopców na trasie slalomu rywalizowało 28 zawodników z 6 gimnazjów Powiatu Jeleniogórskiego. Gimnazjum im. Stanisława Lema w Kowarach reprezentowali: Krzysztof Miklaszewski, Dawid Szota, Marcin Barański, Jakub Swat, Marcin Winiarski oraz Jakub Karbowski. Najszybciej z nich trasę pokonał Krzysiek i zajął 11 miejsce w klasyfikacji generalnej. Tuż za nim na 12 pozycji uplasował się Dawid. Pozostali nasi zawodnicy zajęli odpowiednio miejsca: 15 - Marcin Barański, 19 Kuba Swat, 20 Marcin Winiarski, 26 Kuba Karbowski.
Suma trzech najlepszych czasów pozwoliła naszej męskiej drużynie na zajęcie 3 miejsca w klasyfikacji szkół gimnazjalnych.
Klasyfikacja drużynowa chłopców:
6 miejsce Stara Kamienica

W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych udział wzięły: ZSO i MS Szklarska Poręba, ZSL i MS Karpacz oraz ZSO Kowary. W kategorii dziewcząt wspaniale spisały się nasze uczennice Katarzyna Ogłaza, Aleksandra Wiącek oraz Katarzyna Krzyżkowska. Najszybciej z nich slalom pokonała Kasia Ogłaza, zajmując 2 miejsce w ogólnej klasyfikacji, 3 była Ola, a 4 Kasia Krzyżkowaska. Suma ich czasów pozwoliła zająć im 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej, czym sprawiły dużą niespodziankę.
Drużyna męska złożona z dwóch zawodników: Michała Staraka i Patryka Rosiaka zajęła 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej, ustępując zawodnikom ze Szklarskiej Poręby i Karpacza.