:: I znów sukces!
Wiadomość dodana przez: Anna Szablicka (2014-12-16 12:11:56)

11 grudnia 2014r. w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju odbyło się uroczyste wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów – to zaszczytne wyróżnienie otrzymała Anna Palmerska – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Kowarach.

GALERIA


 Jedna osoba może dokonać niezwykle wiele, udowodniła to nagrodzona uczennica kl. III LO - Anna Palmerska, która wykazała się ogromnym zaangażowaniem w pracę na rzecz szkoły, wielokrotnie biorąc aktywny udział w szkolnych wydarzeniach, imprezach  i uroczystościach np.: Dzień Wiosny, Dzień Edukacji Narodowej, Jasełka, Lemowisko, a także pracowała na rzecz miasta, udzielając się społecznie przy organizacji  obchodów 500-lecia Kowar. Uczennica brała udział w warsztatach fotograficznych w Vrchlabi. Również godnie reprezentowała szkołę i Powiat Jeleniogórski na warsztatach w Aachen w ramach projektu międzynarodowego „GreKo – przygotowanie samorządów przygranicznych do Europy 2020 w dziedzinie oświaty i marketingu regionalnego”. Warsztaty „Was geht? – Europa” odbyły się przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, a koncentrowały na kwestiach młodzieży i polityki. Uczestniczyła także w seminarium dotyczącym „Partycypacji obywatelskiej młodzieży w naszych powiatach” (Aachen, Jelenia Góra). Brała aktywny udział w kampanii społecznej „Mam haka na raka” -  projekt zajął VII miejsce w województwie dolnośląskim. W ramach kampanii wraz z koleżankami zorganizowała przemarsz przez miasto i wiele prezentacji uświadamiających społeczność na temat nowotworów. Ania brała również udział w  wielu konkursach przedmiotowych: z matematyki – w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „PANGEA” zajęła I miejsce w etapie regionalnym, a także w konkursach z języka polskiego oraz biologii. 

Oprócz tego Ania osiągnęła nieprzeciętny wynik w nauce – średnia ocen 5,3 oraz wzorowe zachowanie. Gratulujemy i wierzymy, że to dopiero początek drogi Twoich sukcesów, Aniu!adres tej wiadomości: www.zso-kowary.pl/news.php?id=2408