:: Międzyszkolny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej
Wiadomość dodana przez: Barbara Krygowska (2016-11-24 23:17:17)

Kobieta! Matka, żona ,kochanka- istota piękna lub brzydka, skromna lub próżna, często wyjątkowa a zawsze fascynująca. Fascynująca , gdyż od wieków była obiektem westchnień poetów i inspiracją literacką. To ONA – baba, muza, bogini stała się także tematem Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej.

18 listopada w naszej szkole odbyła się kolejna edycja tego konkursu. Tym razem w rozszerzonej formule. W konkursie wzięli udział obok uczniów kowarskich szkół podstawowych i gimnazjum także uczniowie gimnazjum z Karpacza oraz licealiści. 

To ŚWIĘTO POEZJI I MUZYKI miało szczególny charakter, podkreślone zostało poprzez intrygującą scenografię autorstwa pani Anny Chitro, wspaniałe recytacje i przepiękną muzykę w wykonaniu utalentowanych dzieci i młodzieży.

GALERIA
(fot. Kacper Pawlak)


Komisja konkursowa miała poważny problem z wyłonieniem laureatów, choć tak naprawdę zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy konkursu, ponieważ wykazali się wrażliwością na piękno języka polskiego.

Jak zwykle oceniano w trzech kategoriach wiekowych. Laureatami zostali:
szkoły podstawowe - I miejsce Julia Wolniewicz, II miejsce  Julia Wojterek, III miejsce Natasza Srebniak
gimnazjum – I miejsce Piotr Marciniak;  II miejsce Julia Kaczor; III miejsce Anastazja La Rosa
liceum – I miejsce Marcela Kopczyńska;  II miejsce Beata Szulejko

Przyznano również pięć wyróżnień. Otrzymali je: Anna Kawa, Natalia Mróz, Dominika Perłowska, Weronika Grzywińska oraz Karolina Kosowska.

W kategorii poezja śpiewana przyznano dwie nagrody. Pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Kasprzak a drugie Piotr Marciniak. Była to prawdziwa uczta duchowa wskazująca nie tylko na  wrażliwość i talent tych dzieci, ale także na tkwiące w nich ogromne możliwości wokalne.

Gratulujemy zwycięzcom a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na następną edycję konkursu.

Organizatorzyadres tej wiadomości: www.zso-kowary.pl/news.php?id=22881