:: List do uczniów!
Artykuł dodany przez: Administrator (2009-09-17 21:15:50)

Drodzy uczniowie!

Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Wakacje zawsze trwają zbyt krótko, a  przed następnymi czeka nas wytężona praca.
Jak co roku przyjęliśmy  nowych uczniów do klas pierwszych.
Dla gimnazjalistów, to nowa szkoła, nowe zespoły klasowe i wychowawcy, nowi nauczyciele, nowe przedmioty. Dla uczniów L.O. to nowy etap nauki, który pozwoli wkroczyć w dorosłość, postawi przed wyborami, które zadecydują o przyszłości. Przyjmijcie serdecznie swoich nowych kolegów.
Razem odsłonimy i zapiszemy nową kartę historii naszej szkoły. Zapiszmy ja mądrze i odpowiedzialnie, nie tracąc poczucia sensu bycia tutaj razem. Być razem – to znaczy wiedzieć, kim jesteśmy, skąd pochodzimy, jakie wartości nas łączą, jakiego dziedzictwa jesteśmy spadkobiercami, dokąd zmierzamy i jaki przyświeca nam cel.
Proszę Was, byście nie zapomnieli o szacunku dla siebie i Waszych nauczycieli, by Wasze zachowanie nie przyniosło nikomu krzywdy, byście myśleli o uczuciach innych osób, widzieli potrzebujących i udzielali pomocy. Pamiętajcie, że są wśród Was słabsi, udzielcie im wsparcia, to powód do dumy. Pamiętajcie też, że to dorośli są od rozwiązywania problemów, od pomocy i nie wstydźcie się o tę pomoc prosić. Jeżeli widzicie, że dzieje się komuś krzywda, nie bądźcie obojętni i bardzo bym chciała, by było to Waszą dewizą na całe życie, bo…

„Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, by się podniósł” (Gabriel Garcia Marquez)

Czas spędzony w szkole wykorzystajcie jak najlepiej i to już od pierwszego dnia. Nie zmarnujcie tej szansy, bądźcie systematyczni i konsekwentni w działaniach. Wszyscy jesteśmy tu po to, by osiągnąć sukces. Oddajemy Wam do dyspozycji całą naszą wiedzę, zechciejcie z niej skorzystać.
Ghandi powiedział:

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie. Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.”

I niech to będzie Waszym przesłaniem.
Życzę Wam wielu sukcesów, pamiętajcie, że jesteście z Lema, a taki Patron zobowiązuje!

Dyrektor Szkoły
Grażyna Krakowiak
adres tego artykułu: www.zso-kowary.pl/articles.php?id=85