Menu główne
Strona główna
Aktualności
Sztandary
Wydarzenia
Konkursy
lem.TV
Wychowanie fizyczne
K.T. "Lemochodki"
Teatr "bez Nazwy"
Historia szkoły
Nauczyciele
Sukcesy uczniów
Doradztwo Zawodowe
Galeria
Kontakt
Linki
Sponsoring

Dokumenty szkolne
Rekrutacja 19/20
Statut szkoły
Koncepcja Pracy Szkoły
Regulamin Szkoły
Wykaz podręczników i programów nauczania
PSO i wymagania edukacyjne
Regulamin biblioteki
Dni wolne od zajęć dydaktycznych

Kącik dyrektora
Kontakt z dyrektorem
Archiwum

Inne
Artykuły
Biblioteka szkolna
Prognoza pogody

Dla uczniów
Dla maturzystów
Dla gimnazjalistów
Plan lekcji
Zajęcia dodatkowe
Zastępstwa
Oceny
Program Dojrzały Odpowiedzialny
Projekt edukacyjny z WOS

Dla rodziców
Instrukcja obsługi dzienniczka
Oceny
Zebrania rodziców
Godziny pracy pedagoga i świetlicy

Absolwenci
Kącik absolwentów

Spotkanie po latach
1968
1978
1998

Str. nauczycielskie
Filozofia,Etyka
Informatyka
Zesp. Wspierania Uzdolnień
Pedagog

Najczęściej czytane
Jak sporządzić bi...
Zebrania z rodzic...
REKRUTACJA W ZESP...
II MISTRZOSTWA S...
Spotkanie absolwe...
REKRUTACJA W ZESP...
Spotkanie absolwe...
Spotkanie absolwe...
Zapraszamy absolw...
SZKOLNA LIGA L.A.

Projekt AIESEC’u po raz szósty w ZSO w Kowarach. - 2009-03-10 20:38:01

Przypomnijmy sobie ten wyjątkowy tydzień, kiedy to mieliśmy niezwykłych gości z różnych kontynentów: Manami z Japonii, Anna z Włoch, Zeeshan z Pakistanu i Felipe z Kolumbii.
W galerii znajdziecie zdjęcia ze spotkania zogranizowanego przez młodzież należącą do klubu "Interact".

>>galeria<<

>>czytaj więcej<<Tradycją stało się już, że w okresie zimowym do naszego miasta przyjeżdżają niezwykli goście z różnych stron świata. Zapraszani są przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kowarach w ramach międzynarodowego projektu AIESEC’u – „PEACE – Lekcja tolerancji”. Projekt organizowany jest przy współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie i ma na celu uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby osób odmiennych ras, kultur lub religii, rozwinięcie ich zrozumienia międzykulturowego i tolerancji. Ważnym elementem jest również doskonalenie języka angielskiego, w którym wolontariusze prowadzą warsztaty. 
W tym roku w ZSO w Kowarach, już szósty raz, w dniach 23-27 lutego gościliśmy następujące osoby: Manami Yamamoto z Japonii, Anna Zoli z Włoch, Zeeshan Aslam z Pakistanu i Felipe Ospina Serna z Kolumbii.
Kowarska młodzież nie tylko poznała obyczaje i tradycje innych narodów, ale w trakcie trwania projektu bliżej przyjrzała się własnej społeczności, ze szczególnym naciskiem na kulturę i specyfikę naszego regionu, w celu pokazania wolontariuszom tego, co dla naszej małej ojczyzny jest unikatowe.
Tradycyjnie zaprezentowaliśmy im to, co najciekawsze w naszym mieście. Odwiedziliśmy Park Miniatur, który mimo tego, iż jest zamknięty na okres zimowy, zaprezentowany został przez właściciela Mariana Piaseckiego od przysłowiowej „kuchni”. Obejrzenie pracowni oraz etapów projektowania, tworzenia miniatur z najmniejszymi ich detalami zrobiło na naszych gościach ogromne wrażenie. Odwiedziliśmy także Sztolnie kowarskie. Atrakcyjny, godzinny spacer po dawnej kopalni uranu zachęcił wszystkich do zrelaksowania się w pobliskim pubie przy tradycyjnym napoju Walonów.
W czwartkowe popołudnie odbyło się również spotkanie wolontariuszy z grupą "Interact". Tym razem szkolna młodzież przedstwiła prezentacje o mieście Kowary oraz typowych, polskich zwyczajach.
Młodzież "Interactu" opowiedziała również o swoich przedsięwzięciach np. wizycie w domu dziecka, spotkaniu z klubem "Interact" z Izraela. Kolejnymi atrakcjami były tańce narodowe i konkurs fonetyczny "Łamacz językowy".
Wizyta w Kowarach to również odwiedziny u burmistrza Mirosława Góreckiego, który osobiście oprowadził gości po ratuszu i opowiedział o kilku tradycjach kowarskich jakimi są min. zjazd na rogatych saniach.
Wolontariusze przez tydzień mieszkali w domach naszych uczniów, poznając tradycyjną kuchnię polską oraz codzienne życie.
Pobyt wolontariuszy AIESEC’u w ZSO w Kowarach po raz kolejny okazał się wielkim sukcesem. Młodzież szkolna niezwykle szybko zaprzyjaźniła się ze studentami i bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach szkolnych a w czasie wolnym gromadziła się wspólnie, by ćwiczyć swoje umiejętności językowe. Nawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie, wielu uczniów przełamało również barierę językową a przede wszystkim osiągnięto cel główny projektu: „Przez poznanie do zrozumienia”.
Wszystkim zainteresowanym uczniom naszej szkoły przypominamy, że za rok organizowane będą kolejne warsztaty PEACE’u z kolejnymi porcjami wiedzy o świecie i ludziach.

Małgorzata Dawiec


dodał: Administrator |

BIP

Uczestniczymy...

Jesteśmy na...
Facebook'u

YouTube

Kalendarz

wtorek, 19 marca 2019

Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

21.03 - Początek Wiosny
1.04 - Prima Aprilis

Dziś impreza u:
Józefa, Bogdana, Laili

jest już 78 dzień roku
do końca pozostało 287 dni

Rok 2019 nie jest rokiem przestępnym.

Znak zodiaku: Ryby

Różne
Wycieczka po szkole


Dodaj
do ulubionychFilm promujący szkołę

Ankieta

aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta


Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 21
licznik odwiedzin:

Galeria

© 2005 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kowarach. Wszelkie prawa zastrzeżone. powered by jPORTAL 2
Webmaster: mariusz.kaczor@zso-kowary.pl