Homepage The News The Weblinks Contact Us EDIT THE FILE LINKS.PHP # # # F.A.Q.

Prezentacje
Wycieczka po szkole
Kółko Fotograficzne
Sondy
Podoba Ci się nowa strona internetowa przedmiotu INFORMATYKA?

Start arrow Aktualności
Uroczystość nadania imienia PDF Drukuj Email
19.09.2007.

12. 09. 2007 roku odbyła się uroczystość nadania imienia Stanisława Lema Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącemu w ZSO w Kowarach. Wśród wielu zaproszonych gości przybyli Posłowie na Sejm RP; Pani MARZENA MACHAŁEK i Pan JERZY SZMAJDZIŃSKI. W czasie uroczystości akty nadania iminia odczytali: Przewodniczący Rady Powiatu Pan Zbigniew Jakiel w towarzystwie Starosty Jeleniogórskiego Jacka Włodygi dla liceum oraz Przewodniczący Rady Miasta Pan Tadeusz Cwynar w towarzystwie Burmistrza Kowar Pana Mirosława Góreckiego dla gimnazjum. W imieniu sponsorów głos zabrał Pan Maciej Michella. Laudację prezentującą sylwetkę i dorobek twórczy Stanisława Lema, wygłosił nauczyciel LO, Pan Adam Walesiak. Po zakończeniu przemówień zaproszeni goście obejrzeli spektakl pt. "Księżniczka Krystala i bladawiec" przygotowany przez szkolny zespół teatralny na podstawie tekstów Stanisława Lema i wzięli udział w odsłonięciu tablicy upamiętniającej to wydarzenie. W opinii uczestników calość uroczystości wypadła okazale i profesjonalnie. Wysiłek całej społeczności szkolnej, uczniów i nauczycieli, sprawił, że obraz szkoły zyskał w oczach i kowarzan, i gości z zewnątrz. Cieszymy się i zapraszamy.