Menu główne
Strona główna
Aktualności
Sztandary
Wydarzenia
Konkursy
lem.TV
Wychowanie fizyczne
K.T. "Lemochodki"
Teatr "bez Nazwy"
Historia szkoły
Sukcesy uczniów
Doradztwo Zawodowe
Galeria
Kontakt
Linki
RODO

Dokumenty szkolne
Rekrutacja 19/20
Statut szkoły
Koncepcja Pracy Szkoły
Regulamin Szkoły
Wykaz podręczników i programów nauczania
PSO i wymagania edukacyjne
Regulamin biblioteki
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Sprawozdanie finansowe za rok 2018

Kącik dyrektora
Kontakt z dyrektorem
Archiwum

Inne
Artykuły
Biblioteka szkolna
Prognoza pogody

Dla uczniów
Dla maturzystów
Dla gimnazjalistów
Plan lekcji
Zajęcia dodatkowe
Zastępstwa
Oceny
Program Dojrzały Odpowiedzialny
Projekt edukacyjny z WOS

Dla rodziców
Instrukcja obsługi dzienniczka
Oceny
Zebrania rodziców
Godziny pracy pedagoga i świetlicy

Absolwenci
Kącik absolwentów

Spotkanie po latach
1968
1978
1998

Str. nauczycielskie
Filozofia,Etyka
Informatyka
Zesp. Wspierania Uzdolnień
Pedagog

Najczęściej czytane
Jak sporządzić bi...
Zebrania z rodzic...
REKRUTACJA W ZESP...
II MISTRZOSTWA S...
Spotkanie absolwe...
Spotkanie absolwe...
REKRUTACJA W ZESP...
Spotkanie absolwe...
Zapraszamy absolw...
SZKOLNA LIGA L.A.

Artykuły > Kącik dyrektora > List do rodziców

Drodzy Rodzice!

Każdy koniec skłania do refleksji, koniec roku szkolnego również, dlatego też my, nauczyciele, zbliżając się do zakończenia tzw. papierkowej roboty, rozmyślamy o tym, co minęło i zastanawiamy się nad tym, co będzie. Wszak wakacje miną szybko, znacznie szybciej niż każde dwa miesiące roku szkolnego i znów przyjdzie nam przekroczyć próg szkoły i zacząć szkolne życie od początku. Zwracamy się do Państwa, Rodziców naszych dzieci, z podsumowaniem i z kilkoma ważnymi dla nas sprawami.

Przyszły rok będzie niezwykły z dwóch powodów. Już dwunastego września dzięki staraniom całej społeczności szkolnej odbędzie się u nas wielka uroczystość – nadanie szkole imienia Stanisława Lema. Dzień ten będzie szczególny, i mamy nadzieję, że również Państwo włączą się w przygotowania do tego święta. Drugi powód, który czyni przyszły rok w pewnym sensie wyjątkowym, to szkolne mundurki - niechciane, wyśmiewane, przeszkadzające, ale chyba trochę potrzebne i wygodne. Szkoła to nie dom mody, to nie miejsce, w którym należy eksponować odkryte części ciała, ekstrawagancką biżuterię czy wieczorowy makijaż (co ostatnio się zdarzało, a nasze uwagi na temat odpowiedniego stroju do szkoły były lekceważone). Mamy nadzieję, że obowiązek mundurków nie zostanie zlekceważony, również przez Państwa, i że od września nasi uczniowie będą pięknie prezentować się w jednakowych koszulkach, pulowerkach i swetrach.

Znowelizowana Ustawa o systemie oświaty zwiększyła, od przyszłego roku szkolnego, kompetencje oraz obowiązki Rady Rodziców. Liczymy na Państwa gotowość do współpracy, gdyż wspólnie możemy lepiej zadbać o młodzież i stworzyć jej optymalne warunki edukacyjne.

W swojej codziennej pracy mamy na uwadze przede wszystkim dobro naszych uczniów, wiemy, ze nie zawsze jest to zgodne z tym, czego oczekuje od nas młodzież. Niestety czasy współczesne dały uczniom dużo więcej praw niż my mieliśmy za młodu, a jednocześnie jakby nieco mniej obowiązków. Celem szkoły jest wychowywanie, jednakowoż to w Państwa rękach tkwi moc sprawcza, to Państwo od pierwszych dni uczą i wychowują swoje pociechy, my jedynie dokładamy swoje klocki do tej układanki, jaką jest człowiek. Dlatego pozwolimy sobie w tym miejscu na pewien apel czy może raczej prośbę. Wszelkimi sposobami zabiegamy o środki i staramy się remontować szkołę, upiększać ją, zmieniać. Niestety nie wszyscy potrafią to uszanować. Uczniowie ścigają się w pomysłach: kto szybciej otworzy okno, kogo nie przyłapią na wlewaniu kleju do zamka, komu uda się odkręcić śrubę od krzesła albo od ławki czy zerwać osłonę z kaloryfera. Nie wspomnimy już tu o wyrwanych wylewkach  czy zniszczonych toaletach.. Tylko uczniom wydaje się to zabawne. Nikt przecież w domu nie dokonuje takich zniszczeń dla rozrywki, a w szkole owszem. Prosimy Państwa o pomoc w zapobieganiu temu, gdyż sami nie jesteśmy w stanie jednocześnie obserwować wszystkich uczniów. Zdajemy sobie sprawę, że incydenty wandalizmu są epizodyczne i nie dotyczą wszystkich uczniów naszej szkoły, ale apelując do Państwa o pomoc, prosimy również o uczulanie swoich dzieci na tego typu wybryki, o uwrażliwianie ich i mobilizowanie do postaw zaangażowanych. Wspólnie musimy zadbać o to, aby dzięki nam wyrosło społeczeństwo aktywne, nieobojętne na sprawy publiczne.

Na koniec jeszcze garść informacji. Być może trafił w Państwa ręce numer Nowin jeleniogórskich, w którym zamieszczono ranking szkół, wiedzą Państwo zatem, że nasze Liceum zajęło w nim czwarte miejsce. To duży sukces dla nas. Sukces, na który ciężko zapracowaliśmy. Zarówno w Gimnazjum, jak i w Liceum dokładamy wszelkich starań, aby należycie przygotowywać uczniów do egzaminów zewnętrznych, aby uczyć ich, rozwijać i wskazywać wartościowe postawy i zachowania. Przygotowujemy dużą ilość konkursów, prowadzimy kółka z wielu przedmiotów, poświęcamy czas i uwagę. Dzięki wspólnemu frontowi Rodziców i nauczycieli jesteśmy w stanie osiągnąć znacznie więcej sukcesów. A nasze sukcesy to przecież sukcesy naszych wspólnych dzieci – uczniów Gimnazjum i Liceum. Zachęcamy Państwa do systematycznego odwiedzania naszej strony internetowej, z której dowiecie się, jak wiele się u nas dzieje.

U progu wakacji życzymy naszym uczniom i Państwu, abyście ten czas dobrze wykorzystali, abyście zrobili coś razem, gdyż w czasie roku szkolnego nie ma na to czasu i wiele spraw związanych z dojrzewaniem dzieci umyka bezpowrotnie. To jest czas dla rodziny, dla rozwinięcia dobra, które tkwi w kilkuosobowej, ale najsilniejszej i najważniejszej wspólnocie.

Życzymy udanych wakacji, odpoczynku i zebrania sił przed nowym rokiem szkolnym, który będzie wyjątkowy, bo szkoła będzie miała swojego Patrona.

 

Nauczyciele i Dyrekcja

Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach 


© 2005 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kowarach. Wszelkie prawa zastrzeżone. powered by jPORTAL 2
Webmaster: mariusz.kaczor@zso-kowary.pl