Menu główne
Strona główna
Aktualności
Sztandary
Wydarzenia
Konkursy
lem.TV
Wychowanie fizyczne
K.T. "Lemochodki"
Teatr "bez Nazwy"
Historia szkoły
Nauczyciele
Sukcesy uczniów
Doradztwo Zawodowe
Galeria
Kontakt
Linki
Sponsoring

Dokumenty szkolne
Rekrutacja 19/20
Statut szkoły
Koncepcja Pracy Szkoły
Regulamin Szkoły
Wykaz podręczników i programów nauczania
PSO i wymagania edukacyjne
Regulamin biblioteki
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Sprawozdanie finansowe za rok 2018

Kącik dyrektora
Kontakt z dyrektorem
Archiwum

Inne
Artykuły
Biblioteka szkolna
Prognoza pogody

Dla uczniów
Dla maturzystów
Dla gimnazjalistów
Plan lekcji
Zajęcia dodatkowe
Zastępstwa
Oceny
Program Dojrzały Odpowiedzialny
Projekt edukacyjny z WOS

Dla rodziców
Instrukcja obsługi dzienniczka
Oceny
Zebrania rodziców
Godziny pracy pedagoga i świetlicy

Absolwenci
Kącik absolwentów

Spotkanie po latach
1968
1978
1998

Str. nauczycielskie
Filozofia,Etyka
Informatyka
Zesp. Wspierania Uzdolnień
Pedagog

Najczęściej czytane
Jak sporządzić bi...
Zebrania z rodzic...
REKRUTACJA W ZESP...
II MISTRZOSTWA S...
Spotkanie absolwe...
Spotkanie absolwe...
REKRUTACJA W ZESP...
Spotkanie absolwe...
Zapraszamy absolw...
SZKOLNA LIGA L.A.

Artykuły > Kącik dyrektora > List do rodziców

Drodzy Rodzice!

Każdy koniec skłania do refleksji, koniec roku szkolnego również, dlatego też my, nauczyciele, zbliżając się do zakończenia tzw. papierkowej roboty, rozmyślamy o tym, co minęło i zastanawiamy się nad tym, co będzie. Wszak wakacje miną szybko, znacznie szybciej niż każde dwa miesiące roku szkolnego i znów przyjdzie nam przekroczyć próg szkoły i zacząć szkolne życie od początku. Zwracamy się do Państwa, Rodziców naszych dzieci, z podsumowaniem i z kilkoma ważnymi dla nas sprawami.

Przyszły rok będzie niezwykły z dwóch powodów. Już dwunastego września dzięki staraniom całej społeczności szkolnej odbędzie się u nas wielka uroczystość – nadanie szkole imienia Stanisława Lema. Dzień ten będzie szczególny, i mamy nadzieję, że również Państwo włączą się w przygotowania do tego święta. Drugi powód, który czyni przyszły rok w pewnym sensie wyjątkowym, to szkolne mundurki - niechciane, wyśmiewane, przeszkadzające, ale chyba trochę potrzebne i wygodne. Szkoła to nie dom mody, to nie miejsce, w którym należy eksponować odkryte części ciała, ekstrawagancką biżuterię czy wieczorowy makijaż (co ostatnio się zdarzało, a nasze uwagi na temat odpowiedniego stroju do szkoły były lekceważone). Mamy nadzieję, że obowiązek mundurków nie zostanie zlekceważony, również przez Państwa, i że od września nasi uczniowie będą pięknie prezentować się w jednakowych koszulkach, pulowerkach i swetrach.

Znowelizowana Ustawa o systemie oświaty zwiększyła, od przyszłego roku szkolnego, kompetencje oraz obowiązki Rady Rodziców. Liczymy na Państwa gotowość do współpracy, gdyż wspólnie możemy lepiej zadbać o młodzież i stworzyć jej optymalne warunki edukacyjne.

W swojej codziennej pracy mamy na uwadze przede wszystkim dobro naszych uczniów, wiemy, ze nie zawsze jest to zgodne z tym, czego oczekuje od nas młodzież. Niestety czasy współczesne dały uczniom dużo więcej praw niż my mieliśmy za młodu, a jednocześnie jakby nieco mniej obowiązków. Celem szkoły jest wychowywanie, jednakowoż to w Państwa rękach tkwi moc sprawcza, to Państwo od pierwszych dni uczą i wychowują swoje pociechy, my jedynie dokładamy swoje klocki do tej układanki, jaką jest człowiek. Dlatego pozwolimy sobie w tym miejscu na pewien apel czy może raczej prośbę. Wszelkimi sposobami zabiegamy o środki i staramy się remontować szkołę, upiększać ją, zmieniać. Niestety nie wszyscy potrafią to uszanować. Uczniowie ścigają się w pomysłach: kto szybciej otworzy okno, kogo nie przyłapią na wlewaniu kleju do zamka, komu uda się odkręcić śrubę od krzesła albo od ławki czy zerwać osłonę z kaloryfera. Nie wspomnimy już tu o wyrwanych wylewkach  czy zniszczonych toaletach.. Tylko uczniom wydaje się to zabawne. Nikt przecież w domu nie dokonuje takich zniszczeń dla rozrywki, a w szkole owszem. Prosimy Państwa o pomoc w zapobieganiu temu, gdyż sami nie jesteśmy w stanie jednocześnie obserwować wszystkich uczniów. Zdajemy sobie sprawę, że incydenty wandalizmu są epizodyczne i nie dotyczą wszystkich uczniów naszej szkoły, ale apelując do Państwa o pomoc, prosimy również o uczulanie swoich dzieci na tego typu wybryki, o uwrażliwianie ich i mobilizowanie do postaw zaangażowanych. Wspólnie musimy zadbać o to, aby dzięki nam wyrosło społeczeństwo aktywne, nieobojętne na sprawy publiczne.

Na koniec jeszcze garść informacji. Być może trafił w Państwa ręce numer Nowin jeleniogórskich, w którym zamieszczono ranking szkół, wiedzą Państwo zatem, że nasze Liceum zajęło w nim czwarte miejsce. To duży sukces dla nas. Sukces, na który ciężko zapracowaliśmy. Zarówno w Gimnazjum, jak i w Liceum dokładamy wszelkich starań, aby należycie przygotowywać uczniów do egzaminów zewnętrznych, aby uczyć ich, rozwijać i wskazywać wartościowe postawy i zachowania. Przygotowujemy dużą ilość konkursów, prowadzimy kółka z wielu przedmiotów, poświęcamy czas i uwagę. Dzięki wspólnemu frontowi Rodziców i nauczycieli jesteśmy w stanie osiągnąć znacznie więcej sukcesów. A nasze sukcesy to przecież sukcesy naszych wspólnych dzieci – uczniów Gimnazjum i Liceum. Zachęcamy Państwa do systematycznego odwiedzania naszej strony internetowej, z której dowiecie się, jak wiele się u nas dzieje.

U progu wakacji życzymy naszym uczniom i Państwu, abyście ten czas dobrze wykorzystali, abyście zrobili coś razem, gdyż w czasie roku szkolnego nie ma na to czasu i wiele spraw związanych z dojrzewaniem dzieci umyka bezpowrotnie. To jest czas dla rodziny, dla rozwinięcia dobra, które tkwi w kilkuosobowej, ale najsilniejszej i najważniejszej wspólnocie.

Życzymy udanych wakacji, odpoczynku i zebrania sił przed nowym rokiem szkolnym, który będzie wyjątkowy, bo szkoła będzie miała swojego Patrona.

 

Nauczyciele i Dyrekcja

Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach 


© 2005 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kowarach. Wszelkie prawa zastrzeżone. powered by jPORTAL 2
Webmaster: mariusz.kaczor@zso-kowary.pl